Opcje przeglądania

Drony

W ofercie na rynku jest bardzo dużo różnych rodzajów dronów. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Nasza firma oferuje drony rekreacyjne do około 2-3 tyś zł maksymalnie. Są to drony raczej przeznaczone do hobbystycznego używania, kręcenia ujęć na wakacjach, filmowania krajobrazu lub po prostu szybkiego przyjemnego latania np. drony wyścigowe MJX.

Drony

Dron F11 Pro SJRC kamera 4K gimbal zasięg 1,5 km Dron F11 Pro SJRC kamera 4K gimbal zasięg 1,5 km
Producent: Sjrc
Cena:

1 250,00 zł

zobacz więcej
Dron JJRC dwie kamery czujniki 2 x akumulator WiFi Dron JJRC dwie kamery czujniki 2 x akumulator WiFi
Producent: JJRC
Cena:

189,00 zł

zobacz więcej
Dron JJRC H115 dwie kamery silniki bezszczotkowe Dron JJRC H115 dwie kamery silniki bezszczotkowe
Producent: JJRC
Cena:

195,00 zł

zobacz więcej
Dron motorówka poduszkowiec 3w1 Terzetto Dron motorówka poduszkowiec 3w1 Terzetto
Producent: CHERSSON
Cena:

86,00 zł

zobacz więcej
Dron VISUO XS809S Shark kamera WiFi duży aku Dron VISUO XS809S Shark kamera WiFi duży aku
Producent: CHERSSON
Cena:

285,00 zł

zobacz więcej
Samolot JXD 525 z kamerą GPS autonomiczny dron Samolot JXD 525 z kamerą GPS autonomiczny dron
Producent: CHERSSON
Cena:

995,00 zł

zobacz więcej

Drony zdalnie sterowane

Drony RC zyskały na popularności dzięki swojej wszechstronności i dostępności. Te niewielkie, ale niezwykle zaawansowane urządzenia zdalnie sterowane otwierają przed nami nowe możliwości – od fotografii i filmowania z powietrza, poprzez badania i eksplorację, aż po czystą zabawę i sport. Nie tylko profesjonaliści z dziedziny fotografii czy filmu mogą korzystać z niesamowitych ujęć z powietrza, ale również amatorzy i hobbyści mogą odkrywać świat z nowej perspektywy. Drony z kamerą stały się niezastąpionym narzędziem w wielu branżach, a drony hobbystyczne są idealne do nauki latania i zabawy na świeżym powietrzu.

Technologia i innowacje w dronach RC

Nowoczesne drony RC są wyposażone w zaawansowaną technologię, taką jak GPS, systemy stabilizacji lotu czy drony bezszczotkowe, które oferują lepszą wydajność i dłuższy czas lotu. Te innowacje sprawiają, że drony są coraz łatwiejsze w obsłudze, a zarazem oferują coraz to nowsze możliwości użytkownikom. 

Drony bezszczotkowe vs. Drony z silnikami szczotkowymi

Drony bezszczotkowe charakteryzują się większą wydajnością i dłuższym czasem pracy na jednym ładowaniu w porównaniu do modeli ze szczotkowymi silnikami. Choć są droższe, ich trwałość i efektywność czynią je preferowanym wyborem dla wielu użytkowników. Czy to znaczy ze drony z silnikami szczotkowymi są złe? Wcale nie, ale trzeba mieć na uwadze, że jest to tańsze rozwiązanie. Silniki szczotkowe spełniają swoją rolę bardzo dobrze, ale po dłuższym użytkowaniu drona należy się liczyć z możliwością wymiany silnika. Z dronów z silnikami szczotkowymi polecamy modele W606-2 move wing. Charakteryzuje się stosunkowo dużą mocą, całość wykonana jest na aluminiowej ramie. Polecamy zarówno dla początkujących jak i średnio zaawansowanych. Za niecałe 500 zł dostajemy model drona z kamerą HD i ekranem LCD. Należy pamiętać, że obraz przekazywany na monitor FPV na częstotliwości 5,8 ghz jest sygnałem bez opóźnień. W porównaniu do obrazu przekazywanego na nasz telefon z tańszych dronów przez WIFI.

Jak wybrać najlepszy model drona?

Wybór powinien zależeć od dwóch czynników. Ceny oraz wieku i doświadczenia przyszłego użytkownika. Jeśli szukamy modelu dla kilkulatka który nigdy nie miał doświadczenia z dronami, warto kupić coś tańszego i mniejszego do latania w domu. Np. modele dronów kieszonkowych JJRC H36 , FQ-777 lub NH 010. Te modele pozwolą na naukę latania za bardzo niewielkie pieniądze. Dużą frajdę sprawią także dorosłym, do polatania po domu lub biurze.

Dla użytkowników troszkę starszych można kupić coś większego. Tutaj zależnie od budżetu możemy zdecydować się na drona z silnikami szczotkowymi lub bezszczotkowymi. Jeśli fundusze na to pozwalają zdecydowanie polecamy te drugie. Silniki bezszczotkowe charakteryzują się cichszą estetyczną pracą, szybszą reakcją, mniejszym zapotrzebowaniem na prąd, a przede wszystkim trwałością.

Nawigacja i lokalizacja: znaczenie GPS w dronach RC

System GPS w dronach RC nie tylko ułatwia nawigację i pozwala na programowanie tras lotu, ale również zwiększa bezpieczeństwo poprzez automatyczny powrót do punktu startowego w przypadku utraty sygnału.

Utrzymanie i konserwacja dronów RC

Regularna konserwacja i dbałość o drony RC zapewniają ich długie i bezproblemowe działanie. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu, sprawdzaniu stanu akumulatorów i silników, a także o aktualizacji oprogramowania, aby Twoje urządzenie działało jak najlepiej. W naszej ofercie posiadamy również części do dronów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium